29 Nov, 2020 Posledná aktualizácia   7:40, Oct 25, 2020

Kniha ŠKOLA PRÍRODNÝCH ZÁHRAD Doporučený

tlačená súhrná kniha ŠKOLA PRÍRODNÝCH ZÁHRAD

Škola prírodných záhrad v tlačenej knižnej podobe, na plnofarebných 304 stranách, veľkosti A4. Kapitoly Navrhujeme, Budujeme, Rastliny, Pestujeme, Prirodzená ochrana, Včely a opeľovače, Hydina a iné malé zvieratá v malej prírodnej permakultúrnej záhrade. Kniha bude v limitovanom počte výtlačkov, predobjednávky je možné zadať tu: https://www.skola-prirodnych-zahrad.sk/p/kniha-skola-prirodnych-zahrad/

Táto súhrná kniha vznikla, podobne ako všetky moje predchádzajúce knihy, na vnútorný popud podeliť sa s vami o ďalšie skúsenosti z našich dvoch certifikovaných prírodných záhrad, projektových návrhov, ktoré som pre vás roky vytvárala, rôznych skúseností z konzultácií vašich záhrad a, samozrejme, kurzov prírodných záhrad, ktoré robím od roku 2015.

Prečo som sa rozhodla vás opäť vpustiť do nášho záhradného súkromia? Pretože väčšina dnešných štandardných pozemkov je okolo 6 až 10 árov a ja by som vám na príklade našich dvoch prírodných jedlých liečivých záhrad, ktoré majú presne takúto veľkosť, rada ukázala, čo všetko je možné, a ako sa dá na malých pozemkoch nastoliť prírodná rovnováha bez chemických jedov.

O čom je kniha Škola prírodných záhrad

Kniha je súborným dielom série Školy prírodných záhrad, ktorá vyšla v zošitovom vydaní, ako sedem PDF e-publikácií vo formáte A4, ktoré popisujú každá na 88 stranách samostatné témy - Navrhujeme, Budujeme, Pestujeme, Rastliny, Prirodzená ochrana, Včely a iné opeľovače a Hydina a iné malé zvieratá v malej permakultúrnej prírodnej záhrade. Pripravovaná súhrná tlačená kniha obsahuje doplnené a upravené časti. Náhľad niekoľkých strán prikladám.


V akom stave sa kniha nachádza a aká je moja vízia?

Máme spojené všetky časti do jedného celku, vrátane fotografií. Pracujem na doplnení prehľadných tabuliek rastlín, kontrolujem po sebe textovú časť a vyberám, ktoré fotografie by som možno ešte zamenila za iné. Všetky fotografie použité v knihe sú z môjho súkromného archívu, väčšinu z nich som zvečnila pri sledovaní prírody a postupov v našich záhradách. Je navrhnutá obálka, pracuje sa na dotiahnutí celkovej grafiky knihy. Ešte nás čakajú textové korektúry a následne zalomenie knihy a príprava pre tlač. Množstvo vydaných výtlačkov, bude závisieť od úspešnosti tohoto projektu, za čo vám vopred veľmi pekne ďakujem. Všetky kroky by som veľmi rada stihla počas kampane tak, aby kniha mohla potešiť veľkých aj malých ako darček pod stromček.

Kniha bude na skoro 300 farebných obrázkových stranách, s množstvom fotografií, fotopostupov, nákresov a momentiek tak, ako mi to záhrada a jej rastlinná a živočíšna ríša, v tej chvíli dovolila.

Ako doplnok ku knihe vám môžu poslúžiť voľne dostupné videopostupy, ktoré sme natočili, aby vám prečítané postupy ožili pred očami pre lepšie pochopenie, a zapamätanie súvislostí. Nájdete ich na mojom youtube kanáli alebo webovej stránke www.prirodne-zahrady.sk.

Všetkým veľmi pekne z hĺbky svojej duše ĎAKUJEM za podporu

Hanka Sekulová

Kniha je doplnením pre kurzy v rámci ucelenej Školy prírodných záhrad http://www.prirodne-zahrady.sk/workshopy/item/223-skola-prirodnych-zahrad

Aktuálne kurzy nájdete tu: http://www.prirodne-zahrady.sk/aktualne-kurzy

Naposledy zmenené nedeľa, 25 október 2020 19:40
Hanka

Dobrý deň, teším sa, že v tejto chvíli čítate moju webovú stránku. Volám sa Hanka, niekoľko rokov sa venujem prírodným jedlým a liečivým záhradám.  Všetky články a fotografie na tejto web stránke vznikli preto, aby vás všetkých inšpirovali a ukázali, ako sa dá žiť v záhradke v súlade s prírodou. 

Webstránka: www.prirodne-zahrady.sk
Viac z tejto kategórie: Ukážková prírodná záhrada »

Najčítanejšie

Postav dom zasaď strom - jedlý živý…

28 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - spoločenst…

20 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jar v prír…

27 apr 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jedlá buri…

01 mar 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - budujeme p…

06 jan 2020 Záhradné videá

Facebook stránka