25 Feb, 2018 Posledná aktualizácia   10:16, Feb 22, 2018

Hanka

Dobrý deň, teším sa, že v tejto chvíli čítate moju webovú stránku. Volám sa Hanka, niekoľko rokov sa venujem prírodným jedlým a liečivým záhradám.  Všetky články a fotografie na tejto web stránke vznikli preto, aby vás všetkých inšpirovali a ukázali, ako sa dá žiť v záhradke v súlade s prírodou. 

Časopis Život

  • okt 15, 2016
  • Zverejnené v Médiá
Časopis Život október 2016

Príjemný rozhovor so štábom časopisu Život v tieni našej prírodnej záhrady. Porozprávali sme si, ako prírodná záhrada funguje v základných princípoch, poukazovala som, ako sa záhrada pripravuje na spánok a veľa iných zaujímavostí.  Presunuli sme sa aj do Inspira www.parkoddychu.sk, kde sme založili verejnú semienkovňu so zdravými, nie F1 semienkami z našich záhrad.


 

Celý článok v čitateľnej forme si môžete prečítať v elektronickej verzii časopisu Život "Záhradkárka: Hankin nápad má dnes veľký úspech, dorába to, čo sa dnes na Slovensku nedá kúpiť!" a nájdete ho na tejto adrese, alebo priamo kliknutím na tento link:
http://www.zivot.sk/clanok/33994/zahradkarka-hankin-napad-ma-velky-uspech-doraba-to-co-sa-dnes-na-slovensku-neda-kupit


 

Označené v

16-18.2.2018. Víkendový kurz navrhovania prírodnej jedlej záhrady, vrátane kombinácii rastlín, zmiešané pestovanie, vyvýšené záhony, bylinky, malé úžitkové zvieratá, koreňová čistička, prírodné jazierko, podzemná pivnica, staré odrody, liečivá lúka a veľa ďalších informácií a ukážok. Lepšie raz vidieť, ako sto krát počuť a preto si na kurze v lesnej záhrade veľa vecí na mieste ukážeme.

Označené v

S potešením oznamujem, že v roku 2018 sú v mojom kalendári kurzov aj zážitkové víkendové kurzy na dva okruhy tém: jedna na navrhovanie prírodných jedlých liečivých udržateľných záhrad a priestorov, a druhá na liečenie prírodou a poznávanie liečivých rastlín a súvislostí. Kurzy sú od piatka do nedele, spolu s ubytovaním a vegetariánskou stravou v krásnom a inšpiratívnom prostredí. Máte sa na čo tešiť :-).

Kliknite pre podrobnejšie informácie.

Označené v

Kalendár kurzov 2018

Kalendár kurzov 2018 a základné informácie

Na tento rok je veľká novinka zážitkové pobytové kurzy v neobyčajne príjemnom prostredí lesnej záhrady, v susedstve Janka Šilinského.  Jednodňové kurzy zostávajú v známom príjemnom Inspiro, akurát nám pripravili novú, priestrannejšiu triedu. Kalendár ešte dolaďujem, ďakujem za pochopenie. 

Termíny a témy na rok 2018:
Január: 20.1 2018 - jednodňový rýchlokurz navrhovania (hlavne menších) prírodných záhrad. Koná sa v priestoroch Inspiro, Ivanka pri Dunaji.  Pre podrobnejšie informácie kliknite na link - základny kurz navrhovania prírodných záhrad 

Február: 16.- 18. 2.2018 - zážitkový predĺžený pobytový víkend navrhovania prírodných priestorov, vyvýšené záhony, kombinácie rastlín, bylinková špirála.  Koná sa v priestoroch lesnej záhrady v Hrubom Šure aj s ukážkou prvkov. (koreňová čistička, prírodné kúpacie jazierko, bylinky, záhony, hydina, včely, agrokruhy a iné na 3 ha pozemku). Bližšie informácie nájdete na Zážitkové prírodné kurzy 2018 

Marec: 17.3. 2018 - jednodňový kurz na tému vyvýšené záhony, budovanie, vhodné kombinácie rastlín, zmiešané pestovanie, bylinková špirála, priesady a iné jarné praktičnosti. Koná sa v Inspiro, Ivanka pri Dunaji.  Pre podrobnejšie informácie kliknite na link zakladáme záhony a pestovanie

Apríl: 27. - 29.4. 2018 - zážitkový predĺžený pobytový víkend navrhovania prírodných priestorov, vyvýšené záhony, kombinácie rastlín, bylinková špirála. Koná sa v priestoroch lesnej záhrady v Hrubom Šure aj s ukážkou prvkov (koreňová čistička, prírodné kúpacie jazierko, bylinky, záhony, hydina, včely, agrokruhy a iné na 3 ha pozemku). Bližšie informácie na Zážitkové prírodné kurzy 2018
         
Máj: 19.5.2017 - jednodňový kurz, s poznávaním, pestovaním a využitím najznámejších liečivých byliniek a rastlín.  Koná sa v priestoroch Inspiro, Ivanka pri Dunaji. Pre bližšie informácie kliknite sem liečivé bylinky 

Jún: (ešte nie je stanovený dátum) Ukážková prírodná záhrada v praxi - praktický minikurz spojený s prehliadkou našej prírodnej záhrady ( v rámci akcie Dni otvorených záhrad a parkov 2018) je určený pre absolventov niektorého z mojich kurzov 

Jún: 15. - 17. 6.2017 - zážitkový predĺžený pobytový víkend na širšiu tému liečenia prírodou. V máji 2018 vychádza moja nová kniha na tému Darujme si zdravie z prírody. Pobyt preto bude o liečivých rastlinách, bylinkách, poznávanie priamo v prírode, využitie, pestovanie, spracovanie.  Ako ma poznáte, budem hovoriť o rôznych súvislostiach o ktorých sa bežne nehovorí, aj o tom, ako sa dá vyliečiť z boreliózy bez návštevy lekára (ako inak, vlastná skúsenosť). Kurz sa bude konať v priestoroch lesnej záhrady a okolitej úžasnej prírody v Hrubom Šure. Bližšie informácie nájdete na Zážitkové prírodné kurzy 2018 .

September 22.09.2018 - jednodňový kurz na tému pestovania, spracovania a získavania zdravých nehybridných semien z vlastnej záhrady. budem zasa hovoriť aj o veciach a súvislostiach o ktorých sa bežne nehovorí (GMO, F1, semenárske koncerny...).  Pre podrobejšie infoemácie kliknite na link semienkový kurz .

Október: 12-14.10.2018 - zážitkový predĺžený pobytový víkend navrhovania prírodných priestorov, vyvýšené záhony, kombinácie rastlín, bylinková špirála. Koná sa v priestoroch lesnej záhrady v Hrubom Šure aj s ukážkou prvkov. (koreňová čistička, prírodné kúpacie jazierko, bylinky, záhony, hydina, včely, agrokruhy a iné na 3 ha pozemku). Bližšie informácie nájdete na Zážitkové prírodné kurzy 2018

November: 24.11.2018 -  VYRÁBAME SI DOMA SAMI - Máte už dosť tej agresívnej chémie? Máte alergie, ktoré neprechádzajú? Ukážeme si ako si doma vyrobiť najbežnejšie veci do domácnosti, kuchyne a domácej lekárničky. Bez agresívnej chémie, z prírodných surovín. Podrobnejšie informácie tu: vyrabame-si-doma-sami

Takéto témy a termíny sa mi zdajú zmysluplné, aby ste mali v aktuálnom období roka najvhodnejšie informácie k svojim záhradám :-).  V každom kurze vám dávam veľkú časť zo seba.  Robím to rada a robím to úprimne, s vierou, že naučené veci budete používať a posúvať ďalej :-).

Pre aktuálne informácie prosím sledujte moju fcb stránku venovanú prírodným jedlým záhradám https://www.facebook.com/Prirodne.Jedle.Zahrady/, je to môj najrýchlejší nástroj na komunikáciu akýchkoľvek noviniek a zmien :-).

Spôsob prihlásenia:
Na kurz sa môžete prihlásiť mailom na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Do správy napíšte svoje meno a o aký kurz a termín máte záujem.  Do predmetu správy napíšte Kurz.

Zaslaním vášho záujmu prostredníctvom mailovej správy si vás zapíšem, ale miesto záväzne potvrdím až po zaznamenaní zálohy za kurz (pri podrobnejšom popise je ku každému kurzu suma kurzu, výška zálohy aj ďalšie informácie uvedené). Tiež pošlem mailom podrobnejšie informácie k logistike. K zážitkovým víkendovým kurzom zašlem mailom po prihlásení spôsob úhrady a rezervácie miesta.

Prosím na kurz sa prihlasujte iba v tom prípade, ak ste naozaj presvedčení, že sa plánujete kurzu aj zúčastniť.  Stojí ma pomerne veľa času administratíva spojená so zabezpečením kurzu. Času, ktorý by som mohla venovať oveľa zmysluplnejším činnostiam. Prosím počítajte s tým, že pokiaľ mám s vami skúsenosť, že sa prihlásite a nekomunikujete a chcete len druhým blokovať miesto, druhý krát si vás na kurz už vôbec nezapíšem.  Pokiaľ ochoriete, svoju zálohu môžete posunúť na náhradníka, ktorého si sami nájdete a vopred mi včas dáte o tom vedieť.  Prosím neposúvajte zodpovednosť za nájdenie náhradníka na mňa a nechajte ma prosím sústrediť sa na obsah kurzu. 

Počet miest na mojich kurzoch v je obmedzený na maximálny počet 25 ľudí, aby som sa vám mohla individuálne venovať a preto strážim každú stoličku, ktorá v čase kurzu bude mať svojho "majiteľa".  

Pokiaľ máte veľký záujem o kurz v konkrétnom dátume, ale kurz je už plne obsadený, ešte sa môžete prihlásiť ako náhradník s tým, že počítajte s možnosťou, že môžete byť vyzvaní tesne pred kurzom.  Náhradníkom môžete byť iba raz...

Ďakujem za pochopenie, sledovaním týchto inštrukcií ma veľmi odbremeníte od administrácie za počítačom a budem sa môcť venovať ďalším inšpiráciám - aj pre vás :-).

Teším sa na všetkých priaznivcov prírodných záhrad :-).

Hanka

Vráťme prírodu do našich záhrad…

Označené v

Vyrábame si doma sami - kurz

VYRÁBAME SI DOMA SAMI - kurz

24.11.2018. Máte už dosť tej agresívnej chémie? Máte alergie, ktoré neprechádzajú? Ukážeme si ako si doma vyrobiť najbežnejšie veci do domácnosti, kuchyne a domácej lekárničky. Bez agresívnej chémie, z prírodných surovín.
Kliknite pre podrobný program.

Označené v

Najčítanejšie

Zdravie zo záhrady-videoseriál-12.d…

25 dec 2016 Záhradné videá

Zdravie zo záhrady-videoseriál-11.d…

08 dec 2016 Záhradné videá

Zdravie zo záhrady-videoseriál-10.d…

11 nov 2016 Záhradné videá

Zdravie zo záhrady-videoseriál-9.di…

14 okt 2016 Záhradné videá

Zdravie zo záhrady-videoseriál-8.di…

26 sep 2016 Záhradné videá

Facebook stránka