30 Sep, 2020 Posledná aktualizácia   1:26, Sep 27, 2020

Kalendár kurzov 2020 Doporučený

Zverejnené v Workshopy
Čítať 3766 krát
Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)

Kalendár kurzov pre rok 2020 v rámci Školy prírodných záhrad v sebe zahŕňa dizajnovanie, zakladanie, pestovanie, prírodnú ochranu, opeľovače, semenárčenie, liečivé rastliny, energie v záhrade, spracovanie prebytkov a výrobu zdravých produktov bez použitia agresívnej chémie.  

Prečítajte si prosím všeobecné informácie, k miestu konania kurzu, spoločnú logistiku, spôsob prihlásenia na kurzy a potvrdenia miesta. Všetky tieto informácie nájdete kliknutím na doluuvedený odkaz.

ŠKOLA PRÍRODNÝCH ZÁHRAD SPOLOČNÉ INFORMÁCIE KU KURZOM - kliknite sem

Termíny budem priebežne dopĺňať počas roka, predbežne naplánované víkendové dátumy sú zverejnené tu.  Kliknutím na modrý nadpis jednotlivých kurzov si otvoríte bližšie informácie a obsah každého kurzu - kalendár priebežne aktualizujem. Novinka z 1.5.2020, vďaka Corona obmedzeniam som sa nechala nahovoriť na interaktívne on-line 3 hodinové kurzy. Klasické kurzy sú zo zeleným pozadím, on-line kurzy majú pozadie nadpisu žlté, kvôli lepšej prehľadnosti.
Práve v týchto dňoch dávam dokopy kalendár kurzov pre rok 2021.


Január 2020:

 • NAVRHUJEME PRÍRODNÚ ZÁHRADU ROZŠÍRENÝ - 18.- 19. januára 2020 - kurz prebehol
  Naučíme sa základné pravidlá, ako si navrhnúť prírodný záhradný priestor s jedlými, liečivými a inak úžitkovými rastlinami.  Základné prvky: živý plot, stromy, kry, liečivá lúka, zmiešané záhony, bylinky, vodný prvok, zber dažďovej vody, húština, miesta pre zvieracích pomocníkov, ihrisko, pivnica, sklenník... v prvý deň sa nebudeme venovať vašim návrhom, budeme si hovoriť o základných princípoch a filozofii navrhovania prírodných udržateľných priestorov. 
  Druhý deň sa budeme venovať iba vašim projektom, ktoré budeme navrhovať spoločne. Na tento deň sa môžete prihlásiť aj vy, ktorí ste u mňa absolvovali navrhovací kurz z minulých období, a nevyšiel čas venovať sa vášmu návrhu.  Podmienka je absolvovaný navrhovací kurz. Môžete sa prihlásiť aj na jednotlivé dni. Cena kurzu 39,-EUR/osoba/deň. 

Február 2020: 

 • NAVRHUJEME PRÍRODNÚ ZÁHRADU - 8. februára 2020 - nie je možné sa prihlásiť
  Naučíme sa základné pravidlá, ako si navrhnúť prírodný záhradný priestor s jedlými, liečivými a inak úžitkovými rastlinami.  Základné prvky: živý plot, stromy, kry, liečivá lúka, zmiešané záhony, bylinky, vodný prvok, zber dažďovej vody, húština, miesta pre zvieracích pomocníkov, ihrisko, pivnica, sklenník... Spoločne si navrhneme jeden-dva projekty. Cena kurzu 39,- EUR/osoba/deň

 • ZAKLADÁME PRÍRODNÚ ZÁHRADU A ZÁKLADNÉ KOSTROVÉ RASTLINY- 9. februára 2020 - Kurz prebehol
  Ako si založiť menšiu prírodnú jedlú liečivú záhradu, krok za krokom, s ukážkami priamo v takej záhrade. Ako zakladať bez navážky, postup pri zakladaní lúky, starostlivosť o záhradu prvé roky a iné praktické informácie z vlastnej praxe. Tiež postupy, ako si premeniť existujúcu záhradu na prírodnú.  Tento kurz som zložila z pôvodne samostatných dvoch kurzov, Zakladáme prírodnú záhradu a Rastliny v prírodnej záhrade. Budeme sa venovať tiež výberom stromov a kríkov vrátane živého plota.  Cena kurzu 39,- EUR/osoba/deň. 

Marec 2020:

 • PESTUJEME V PRÍRODNEJ ZÁHRADE + PRIRODZENÁ OCHRANA PRED ŠKODCAMI- 7. marca 2020 - kurz prebehol
  Systém zmiešaných vyvýšených záhonov, vyskúšané kombinácie rastlín, bylinková špirála. Ako pestovať bez "chémie". Priesady, ako na to. Aké semená vyberať a prečo. Čo je domáce semenárčenie a načo je dobré. Špeciality, zlepšováky a netradičné spôsoby pestovania s názornými ukážkami (zemiaky v slame, paradajková veža, trvalá zelenina, huby a iné). Ukážeme si existujúce zmiešané polovyvýšené záhony. V prírodnej záhrade sa so škodcami nebojuje. Vošky, slizniaky, osy, mravce, múčnatka? Ako teda na to bez chémie? Ako si prilákať predátorov a ktorí to sú a ako nám vedia pomôcť. Rastlinné výluhy. Ako nám vie pomôcť hydina v záhrade. Cena kurzu 39,- EUR/osoba/deň. 

 • ZAKLADÁME PRÍRODNÚ ZÁHRADU A ZÁKLADNÉ KOSTROVÉ RASTLINY8. marca 2020 - kurz prebehol
  Ako si založiť menšiu prírodnú jedlú liečivú záhradu, krok za krokom, s ukážkami priamo v takej záhrade. Ako zakladať bez navážky, postup pri zakladaní lúky, starostlivosť o záhradu prvé roky a iné praktické informácie z vlastnej praxe. Tiež postupy, ako si premeniť existujúcu záhradu na prírodnú.  Tento kurz som zložila z pôvodne samostatných dvoch kurzov, Zakladáme prírodnú záhradu a Rastliny v prírodnej záhrade. Budeme sa venovať tiež výberom stromov a kríkov vrátane živého plota. Cena kurzu 39,- EUR/osoba/deň. 

Apríl 2020:

 • VČELY A INÉ OPEĽOVAČE V ZÁHRADE + DROBNÉ ZVIERATÁ4. apríla 2020 - zrušené kvôli Corona karanténe
  Význam včiel, ako si ich nasťahovať do záhrady.  Čo je to Prírodný chov včiel bez chemických jedov. Vlastné skúsenosti, zaujímavé informácie a súvislosti zo života včiel. Ako si nasťahovať divé opeľovače, popis najznámejších. Význam sršňov, čo robia osy, ako si ubytovať čmele. Vyrobíme si spoločne jednoduchý hmyzí domček.  Čo bude, ak nebudú včely... Sliepky a kačky plemena indický bežec v záhrade. Čo potrebujú aby sa stali našimi pomocníkmi. Nároky na priestor a starostlivosť. Cena kurzu 39,- EUR/osoba/deň. 

 • PESTUJEME V PRÍRODNEJ ZÁHRADE + HUBY V ZÁHRADE5. apríla 2020 - zrušené kvôli Corona karanténe
  Systém zmiešaných vyvýšených záhonov, vyskúšané kombinácie rastlín, bylinková špirála. Ako pestovať bez "chémie". Priesady, ako na to. Aké semená vyberať a prečo. Čo je domáce semenárčenie a načo je dobré. Špeciality, zlepšováky a netradičné spôsoby pestovania s názornými ukážkami (zemiaky v slame, paradajková veža, trvalá zelenina, huby a iné). Ukážeme si existujúce zmiešané polovyvýšené záhony. V tomto termíne si ukážeme, ako si založiť sadbu hlivy ustricovej do slamy a tiež si povieme ako prilákať (či naočkovať) užitočné huby do záhrady! Cena kurzu 39,- EUR/osoba/deň. 

Máj 2020

 • ON-LINE KURZ PRIRODZENÁ OCHRANA V ZÁHRADE - 1. mája čas 13.00 - 16.00 viac informácií kliknutím na modrý odkaz. Cena bez štúdijných materiálov 15,- EUR, cena ako balík s 88 stranovou PDF e-publikáciou Prirodzená ochrana v malej permakultúrnej prírodnej záhrade 25,- EUR - online kurz prebehol. Je možnosť objednať si záznam z kurzu s PDF.
 • ON-LINE KURZ VČELY A OPEĽOVAČE V ZÁHRADE - 15.mája čas 13.00 - 16.00 viac informácií kliknutím na modrý odkaz. Cena bez štúdijných materiálov 15,- EUR, cena ako balík s 88 stranovou PDF e-publikáciou Včely a iné opeľovače v malej permakultúrnej prírodnej záhrade 25,- EUR. On-line kurz prebehol. Je možnosť objednať si záznam z kurzu s PDF.
 • ON-LINE KURZ LIEČIVÉ RASTLINY V ZÁHRADE - 22. mája 2020 - vzhľadom na Corona udalosti, som posunula termín z 23. mája 2020 na 22.mája 2020 a zmenila som z klasického kurzu na on-line verziu
  Poznávanie, pestovanie a využitie najznámejších liečivých byliniek a rastlín do domácej lekárničky aj do kuchyne. V záhrade máme aj vzácne liečivé bylinky, ktoré sa už v prírode bežne nevyskytujú. Ako ich získať a nasťahovať do záhrad. Cena kurzu 15,- EUR.  Budem vychádzať z mojej knihy Liečivá sila prírody. On-line kurz prebehol. Je možnosť objednať si záznam z kurzu.
 • ON LINE KURZ HYDINA A INÉ MALÉ ZVIERATÁ V ZÁHRADE - 29. mája čas 13.00 - 16.00 viac informácií kliknutím na modrý odkaz. Cena bez štúdijných materiálov 15,- EUR, cena ako balík s 88 stranovou PDF e-publikáciou Hydina a iné malé zvieratá v malej permakultúrnej prírodnej záhrade 25,- EUR. On-line kurz prebehol. Je možnosť objednať si záznam z kurzu s PDF.

Jún 2020

 • UKÁŽKOVÁ PRÍRODNÁ ZÁHRADA V PRAXI 2020 - 6. jún 2020 - Riadený vstup do našej väčšej certifikovanej ukážkovej prírodnej záhrady v Ivanke pri Dunaji. Určené pre absolventov niektorého z mojich záhradných kurzov.  Len pre absolventov niektorého z mojich kurzov (vrátane online kurzov) - prebehol.

 • LIEČIVÉ RASTLINY V PRÍRODNEJ ZÁHRADE - 20. júna 2020 - Kurz prebehol.
  Poznávanie, pestovanie a využitie najznámejších liečivých byliniek a rastlín do domácej lekárničky aj do kuchyne. V záhrade máme aj vzácne liečivé bylinky, ktoré sa už v prírode bežne nevyskytujú. Ako ich získať a nasťahovať do záhrad. Cena kurzu 39,- EUR/osoba/deň. 

 • PRÁCA S ENERGIAMI V ZÁHRADE - 21. júna 2020 - kurz prebehol.
  Na základe Vašich dopytov pridávam túto tému. Naučíme sa, ako vnímať energie v záhrade, ako s nimi pracovať. Vysvetlíme si a budeme skúšať, ako vnímať auru stromov, rastlín, plodov. Vysvetlím veľmi základné pojmy, čo je "živa" a prečo pestovať plody, ktoré živu obsahujú. Čo množstvo "živy" ovplvyvňuje. Budeme veľa naciťovať a učiť sa intuitívnemu preciťovaniu prostredia v záhrade.  Cena kurzu 39,- EUR/osoba/deň. 

September 2020

 • NAVRHUJEME PRÍRODNÚ ZÁHRADU ROZŠÍRENÝ 12.- 13. septembra 2020 - Kurz prebehol.
  Naučíme sa základné pravidlá, ako si navrhnúť prírodný záhradný priestor s jedlými, liečivými a inak úžitkovými rastlinami.  Základné prvky: živý plot, stromy, kry, liečivá lúka, zmiešané záhony, bylinky, vodný prvok, zber dažďovej vody, húština, miesta pre zvieracích pomocníkov, ihrisko, pivnica, sklenník... v prvý deň sa nebudeme venovať vašim návrhom, budeme si hovoriť o základných princípoch a filozofii navrhovania prírodných udržateľných priestorov. 
  Druhý deň sa budeme venovať iba vašim projektom, ktoré budeme navrhovať spoločne. Na tento deň sa môžete prihlásiť aj vy, ktorí ste u mňa absolvovali navrhovací kurz z minulých období, a nevyšiel čas venovať sa vášmu návrhu.  Podmienka je absolvovaný navrhovací kurz. Môžete sa prihlásiť aj na jednotlivé dni. Cena kurzu 39,-EUR/osoba/deň. 

Október 2020:

 • PESTUJEME A SEMENÁRČIME V PRÍRODNEJ ZÁHRADE + SADÍME NA JESEŇ10. októbra 2020 - môžete sa prihlasovať
  Systém zmiešaných vyvýšených záhonov, vyskúšané kombinácie rastlín, bylinková špirála. Ako pestovať bez "chémie". Priesady, ako na to. Aké semená vyberať a prečo. Čo je domáce semenárčenie a načo je dobré. Špeciality, zlepšováky a netradičné spôsoby pestovania s názornými ukážkami (zemiaky v slame, paradajková veža, trvalá zelenina, huby a iné). Ukážeme si existujúce zmiešané polovyvýšené záhony. V prírodnej záhrade sa so škodcami nebojuje. Vošky, slizniaky, osy, mravce, múčnatka? Ako teda na to bez chémie? Ako si prilákať predátorov a ktorí to sú a ako nám vedia pomôcť. Rastlinné výluhy. Ako nám vie pomôcť hydina v záhrade. Cena kurzu 39,- EUR/osoba/deň. 

 • ZAKLADÁME PRÍRODNÚ ZÁHRADU A ZÁKLADNÉ KOSTROVÉ RASTLINY11. októbra 2020 - môžete sa prihlasovať
  Ako si založiť menšiu prírodnú jedlú liečivú záhradu, krok za krokom, s ukážkami priamo v takej záhrade. Ako zakladať bez navážky, postup pri zakladaní lúky, starostlivosť o záhradu prvé roky a iné praktické informácie z vlastnej praxe. Tiež postupy, ako si premeniť existujúcu záhradu na prírodnú.  Tento kurz som zložila z pôvodne samostatných dvoch kurzov, Zakladáme prírodnú záhradu a Rastliny v prírodnej záhrade. Budeme sa venovať tiež výberom stromov a kríkov vrátane živého plota. Cena kurzu 39,- EUR/osoba/deň. 

November 2020:

 • VYRÁBAME SI DOMA SAMI - ŠIKOVNÍČKOVÝ KURZ - 7. novembra 2020 - môžete sa prihlásiť (tento šikovníčkový kurz je poldenný)
  Ukážeme si ako si doma vyrobiť najbežnejšie veci do domácnosti, kuchyne a domácej lekárničky. Bez agresívnej chémie, z prírodných surovín. 33,- EUR/osoba. 

December 2020

 • VYRÁBAME DOMA Z MLIEKA - ŠIKOVNÍČKOVÝ KURZ 5. decembra 2020 - môžete sa prihlásiť (tento šikovníčkový kurz je poldenný)
  Ako si jednoducho doma vyrobiť domáci jogurt, domáce maslo, syrovú hrudku, tvaroh, kefír, syr lučinového typu či domácu ricottu a pomazánku? Bez agresívnej chémie, z prírodných surovín. 33,- EUR/osoba

Takéto témy a termíny sa mi zdajú zmysluplné, aby ste mali v aktuálnom období roka najvhodnejšie informácie k svojim záhradám :-).  V každom kurze vám dávam veľkú časť zo seba.  Robím to rada a robím to úprimne, s vierou, že naučené veci budete používať a posúvať ďalej :-).

Pre aktuálne informácie prosím sledujte moju fcb stránku venovanú prírodným jedlým záhradám https://www.facebook.com/Prirodne.Jedle.Zahrady/, je to môj najrýchlejší nástroj na komunikáciu akýchkoľvek noviniek a zmien :-).

Prihlásením sa na kurz súhlasíte s tymito podmienkami a tiež podmienkami Ochrany osobných údajov (GDPR) zverejnených na mojich web stránkach

Teším sa na všetkých priaznivcov prírodných záhrad a zdravého udržateľného života :-).

Hanka

Vráťme prírodu do našich záhrad…

Obrázky vo fotogalérii sú z certifikácie našej menšej prírodnej záhradky v ktorej budú všetky kurzy prebiehať a tiež z kurzov ktoré sme v tých priestoroch už realizovali v septembri a októbri 2018.

Naposledy zmenené štvrtok, 24 september 2020 08:28

Galéria obrázkov

View the embedded image gallery online at:
http://bio-ekozahrady.sk/aktualne-kurzy#sigProIdac7c87de24
Viac z tejto kategórie: Kurzy v on-line verzii »

Najčítanejšie

Postav dom zasaď strom - jedlý živý…

28 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - spoločenst…

20 máj 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jar v prír…

27 apr 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - jedlá buri…

01 mar 2020 Záhradné videá

Postav dom zasaď strom - budujeme p…

06 jan 2020 Záhradné videá

Facebook stránka